KONST / Oljemålningar / Anna rosenbäck 10791018
*
nr 1079 1018
Anna Rosenbäck
(f. 1969), Sverige
Anna Rosenbäck (f. 1969), 2016, 'Abstrakt bild', signerad a tergo 'A Rosenbäck -16', olja på duk, 50x50 cm, lager på lager teknik. Skapad av Anna Rosenbäck särskilt för 'A(u)ktion - konst i kampen mot diabetes 2016'
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2016
kl 20:21:23
- Specialauktion
31 okt
A(u)ktion!
Diabetes Wellness anordnar en konstauktion i samarbete med Metropol Auktioner till förmån för diabetesforskningen. Ett antal konstnärer och fotografer har skänkt verk till auktionen och intäkterna frå ...
Läs mer om A(u)ktion!
- Konstnär/Designer
Anna Rosenbäck
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Läs mer om Anna Rosenbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna rosenbäck lager på lager teknik olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Anna Rosenbäck
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Läs mer om A(u)ktion!
Läs mer om Anna Rosenbäck
nr 1079 1018
Anna Rosenbäck
(f. 1969), Sverige
Anna Rosenbäck (f. 1969), 2016, 'Abstrakt bild', signerad a tergo 'A Rosenbäck -16', olja på duk, 50x50 cm, lager på lager teknik. Skapad av Anna Rosenbäck särskilt för 'A(u)ktion - konst i kampen mot diabetes 2016'
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2016 |
- Specialauktion
31 okt
A(u)ktion!
Diabetes Wellness anordnar en konstauktion i samarbete med Metropol Auktioner till förmÃ¥n för diabetesforskningen. Ett antal konstnärer och fotografer har skänkt verk till auktionen och intäkterna frÃ¥ ...Läs mer om A(u)ktion!
- Konstnär/Designer
Anna Rosenbäck
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i StockholmLäs mer om Anna Rosenbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna rosenbäck lager på lager teknik olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52